دستگاهها و امکانات
 


كلينيك فوق تخصصي چشم پزشكي و مركز ليزر پارسيان همواره سعي نموده است بهترين امكانات و تجهيزات را در اختيار بيماران خود قرار دهد .ما آخرين مدل دستگاهها را تهيه نموده و دستگاههاي موجود را نيز همواره به روز مي كنيم و امكانات جديد را به آنها اضافه مي نماييم .در نگهداري و به كارگيري دستگاهها نيز همواره استانداردهاي بين المللي رعايت شده و نظارتها و كنترل هاي لازم نيز به نحو مطلوب و با كيفيت بالا انجام مي شود .با توجه به اين كه رعايت استانداردهاي كيفيت ، مستلزم اعمال مديريت كيفيت مي باشد ، ما در اين راستا موفق به اخذ گواهينامه ISO9001-2000شديم تا بتوانيم با پيشرفته ترين معيارهاي مديريت كيفيت بين المللي ، بهترين خدمات را به مراجعين ارائه نماييم .

 

   
 

  SCHWIND  دستگاه ليزر اگزايمر پيشرفته

به اطلاع همشهريان گرامي و هموطنان عزيز مي رسانيم كلينيك پارسيان به يكي از دستگا هاي فوق مدرن و بسيار پيشرفته و هوشمند ليزر براي انجام اعمال ليزيك چشم دست يافته است .

اين دستگاه كه براي اولين بار در ايران مورد استفاده قرار مي گيرد داراي سرعت ، امنيت و دقت بسيار بالا بوده و مي توان گفت داراي پيشرفته ترين تكنولوژي نسبت به ساير دستگاه ها مي باشد . با استفاده از اين دستگاه مي توانيم طيف وسيعي از بيماري هاي مرتبط با عيوب انكساري چشم را درمان كنيم. با اتكا به اين تكنولوژي نه تنها عيوب انكساري معمولي چشم نظير دوربيني ، نزديك بيني و آستيگماتيسم، با دقت بالا قابل درمان است بلكه كساني را هم كه داراي نامنظمي قرنيه هستند، مي توان تحت درمان قرار داد. هم چنين اين دستگاه قادر به انجام عمل پيرچشمي در بعضي افراد مبتلا به اين عارضه مي باشد. با توجه به اين كه با اين دستگاه ضخامت كمتري از قرنيه برداشته مي شود ، ممكن است بتوان افرادي را هم كه داراي قرنيه نازك و يا شماره بالا هستند ، درمان نمود.

جهت اطلاعات بيشتر اينجا كليك كنيد

   
 

دستگاه فمتوكاتاراكت

ليزر فمتوسكند يك نوع ليزر است كه براي انجام جراحي هاي چشم از قبيل عمل ليزيك،كارگذاري رينگ هاي داخل قرنيه،انواع پيوند قرنيه و اخيرا عمل آب مرواريد بكار گرفته مي شود .اين دستگاه با ايجاد برش هاي بسيار ظريف و دقيق بر روي قرنيه  و نيز عدسي چشم باعث مي شود كه اعمال فوق با دقت و امنيت بالاتري انجام شود.اگر چه در گذشته نيز ما از اين دستگاه براي انجام ليزيك (فمتوليزيك) استفاده كرديم،دستگاه جديد پيشرفته تر بوده و از قابليت هاي بيشتري برخوردار است و براي اولين بار جهت عمل آب مرواريد بكار گرفته مي شود.
اين مركز نيز همگام با مراكز پيشرفته دنيا اين تكنولوژي پيشرفته را در خدمت همشهريان عزيز قرار داده است.هم اكنون كسانيكه كانديد عمل آب مرواريد،پيوند قرنيه و ليزيك(فمتوليزيك) هستند مي توانند اين نوع عمل را براي خود انتخاب نمايند.

جهت دريافت اطلاعات بيشتر اينجا كليك كنيد.

لازم به توضیح است بنا به دلایل اداری درحال حاضر،جهت عمل فمتوکاتاراکت از دستگاه استفاده نمی شود ولی سایر اعمال همچنان امکان پذیر است.

 

   
 

                                                                                                                   

                                                                                                                                        دستگاه ليزر اگزايمر( Excimer Laser)


ليزر اگزايمر دستگاهي است كه براي اصلاح عيوب انكساري چشم به كار رفته و مرحله اصلي اصلاح بينايي را انجام مي دهد .ليزر اگزايمر اشعه اي را توليد مي كند كه در طيف ماوراء بنفش بوده و طول موج آن كوتاه است . خاصيت اين ليزر به گونه اي است كه تراش ظريف و دقيقي را در سطح قرنيه انجام مي دهد به طوري كه به نسوج و سلول هاي اطراف آسيبي وارد نمي كند .مكانيزم ايجاد برش قرنيه را در اصطلاح علميAblation مي گويند . جهت اطلاع بيشتر از ليزر اگزايمر بر روي آن كليك كنيد .


ليزر اگزايمر كلينيك پارسيان :


ما در طي چند سال گذشته از چند تكنولوژي پيشرفته و دستگاه مدرن استفاده نموديم و نهايتا دستگاهي را به عنوان سيستم اصلي خود برگزيديم كه در گذشته بهترين نتايج را در بيماران داشته است .

ليزر اگزايمر كلينيك پارسيان با نام تجاري تكنولاس Technolas، ساخت كمپاني بوش اند لام آمريكا مي باشد .اين دستگاه يكي از مشهورترين و با سابقه ترين دستگاههاي ليزر اگزايمر بوده و پر فروش ترين دستگاه دنيا بوده است .اين دستگاه با پيشرفت تكنولو‍ژي و در طول زمان دچار تحولات زيادي گرديده و بر قابليت هاي آن افزوده شده است .دستگاه ليزر كلينيك پارسيان آخرين نسخه اين دستگاه بوده كه به آنTehnolasP ( زايوپتيك 100 ) گفته مي شود .

كمپاني بوش – اند – لام Lomb) (Bausch & يكي از معتبرترين كمپاني هاي چشم پزشكي جهان است . اين كمپاني با آميختن تكنولو ژي آمريكايي و آلماني و مديريت آمريكايي توانسته است نوآوري هاي فراواني را به دنياي چشم پزشكي ارائه دهد . دستگاه ليزر اگزايمر زايوپتيك - 100 يكي از نوآوري هاي اين شركت محسوب مي شود .ما با اتكا به پشتوانه علمي و تكنولوژيك شركت معتبر سازنده و با بهره گيري از آخرين مدل اين دستگاه به مهمترين هدف خود در كلينيك پارسيان يعني دقت ، كيفيت و امنيت دست يافته ايم .


خصوصيات دستگاه ليزر اگزايمر كلينيك پارسيان به قرار زير مي باشد :

نوع Beam ليزر ، نقطه اي (Flying spot) بوده و اندازه سطح مقطع شعاع ليزر 2 و 1 ميلمتر مي باشد ، شكل سطح مقطع از نوع ابتكاري هيبريدي بوده و فركانس دستگاه 100هرتز مي باشد . در ابتداي شروع ليزر ، شعاع 2 ميلمتري فعال بوده و 75 درصد تابش از اين نوع است .سپس اشعه 1ميلمتري جايگزين 2 ميلمتري شده و بقيه مراحل عمل با اين Beam انجام مي شود .اين خصوصيات منحصر به فرد باعث مي شود سطحي بسيار هموار و صاف در قرنيه ايجاد شده و احتمال افزايش حرارت بافت و آسيب نسجي بسيار پايين باشد و كيفيت ديد پس از عمل در بيماران نيز مطلوب و ميزان عوارض نيز ناچيز باشد .اگرچه در مقايسه با بعضي دستگاهها كه سرعتي معادل 200 تا 500 هرتز دارند ، فركانس اين دستگاه پايين تر است ولي به علت آن كه قسمت عمده برداشت قرنيه باBeam دو ميلمتري انجام مي شود ، زمان عمل بسيار كوتاه است .به علاوه براي ما كه تجربه با دستگاههاي مختلف و از جمله دستگاههايي با سرعت بسيار بالا را داريم ،‌كمتر بودن فركانس دستگاه يك حسن محسوب مي شود و ما با اين دستگاه نتايج بهتري را تجربه كرده ايم .

Eye Tracker (رادار دنبال كننده حركات چشم ) در اين دستگاه از نوع پيشرفته و بسيار حساس مي باشد به طوري كه جزء معدود انواعي است كه حركات چشم را در تمام جهات افقي ، عمودي و چرخشي دنبال مي كند .حتي به زودي قابليت منحصر به فردي به اين سيستم اضافه خواهد شد كه حركات چرخشي چشم را به صورت ديناميك دنبال كند . Eye Tracker در دستگاه ليزر نقش مهمي را در خنثي كردن حركات چشم حين عمل دارد .


كاليبراسيون دستگاه

يكي از مراحل مهم در دستگاههاي ليزر كاليبراسيون هاي قبل از شروع عمل مي باشد .برعكس ساير دستگاهها كه كاليبراسيون تنها يك مرتبه و در شروع روز انجام مي شود ، كاليبراسيون دستگاه كلينيك پارسيان براي هر بيمار قابل انجام است و ضمن دقت بالاي آن مي توان آن را به سادگي و در زمان كوتاهي انجام داد .


كمترين ميزان در برداشت از سطح قرنيه

يكي از اشكالات اين سيستم در گذشته برداشت نسبتا زياد از سطح قرنيه بوده ولي با نصب سخت افزار و نرم افزازهاي زايوپتيك بر روي دستگاه ، در حال حاضر اين دستگاه جزء دستگاههايي است كه كمترين برداشت را از سطح قرنيه دارد .


دقت

با انجام هزاران عمل PRK و ليزيك با اين دستگاه و مقايسه آن با دستگاههاي ديگر ، برتري دقت اين دستگاه براي ما به اثبات رسيده است .اگر به سايت FDAآمريكا ، يعني ارگاني كه مسئول تاييد داروها و لوازم پزشكي است ، مراجعه شود و آماري كه از نتايج دستگاه هاي مختلف به اين ارگان ارائه شده ، مورد بررسي قرار گيرد ، مشخص است كه در مقايسه با ساير دستگاهها ، نتايج دستگاه تكنولاس ، چه نسخه قديم آن و چه نسخه جديد آن كه به زايوپتيك 100مشهور است ، برتر از ساير دستگاههاي رقيب مي باشد .ما در كلينيك پارسيان از آخرين و پيشرفته ترين مدل اين دستگاه استفاده مي كنيم .


امنيت

يكي از اصول كار با دستگاه هاي پزشكي ، امنيت به كار گيري آن ها است .اين مسئله به خصوص در دستگاه ليزر چشم بسيار پراهميت است . دستگاه ليزر تكنولاس ( زايوپتيك 100 ) از ضريب امنيت بسيار بالايي برخوردار است و به گونه اي طراحي شده كه هم تكنسين و هم پزشك در تمام مراحل قبل و هنگام عمل مي توانند كاركرد صحصيح دستگاه را كنترل كنند . ميزان انرژي و هموژنيته ( يكنواختي ) اشعه ليزر براي هر عمل قابل بررسي و اندازه گيري مي باشد .


كيفيت

امروزه در انجام اعمال ليزر چشم نه تنها ميزان بينايي ، بلكه كيفيت بينايي نيز مدنظر بوده و يكي از اهداف اصلي ، افزايش كيفيت بينايي مي باشد . دستگاه تكنولاس _ زايوپتيك با برنامه پيشرفته Customize كه بر اساس اصلاح wavefront مي باشد قادر است علاوه بر شماره چشم ، ساير اختلالات و اعوجاجاتي را كه در سيستم اپتيكي چشم بيمار وجود دارند را نيز اصلاح نموده و كيفيت بينايي بيمار را به خصوص در ديد شب افزايش دهد . جهت اطلاع بيشتر از سيستم مزبور به صفحه زايوپتيك در همين سايت مراجعه شود .


                                                           دستگاه ليزر فمتو سكند (Femtosecond Laser)


از اين دستگاه جهت عمل فمتوليزيك استفاده مي شود . ليزر " فمتوسكند" آخرين پديده ليزر در زمينه اصلاح عيوب انكساري چشم مي باشد . آميزش و بكارگيري همزمان ليزر " فمتوسكند " و ليزر " اگزايمر " باعث مي شود كه تمام مراحل ليزيك توسط ليزر انجام شود و در انجام عمل از هيچگونه تيغ جراحي يا وسيله مكانيكي استفاده نشود .درگذشته براي آماده سازي قرنيه جهت ليزر اگزايمر از وسيله اي به نام ميكروكراتوم استفاده مي شد . ميكروكراتوم مانند يك رنده عمل مي كرد و توسط تيغه اي كه داشت يك لايه از سطح قرنيه بر مي داشت . اگرچه ميكروكراتوم در اكثر موارد به خوبي عمل مي كرد ولي در بعضي بيماران ممكن بود عوارضي را ايجاد كند .با توجه به اين مسئله ما براي مدتي عمل ليزيك را كنار گذاشته و عمل PRKرا به عنوان عمل معمول خود انتخاب نموديم ولي با دستيابي به تكنولوژي فمتوليزيك موفق شديم امكان جديدتر و پيشرفته تري را در اختيار بيماران خود قرار دهيم .قابل ذكر است در حال حاضر ، تنها مركز در سطح كشور هستيم كه توانستيم به تكنولوژي فمتوليزيك دستيابي پيدا كنيم . جهت اطلاع بيشتر به صفحه فمتوليزيك در همين سايت مراجعه شود .

جهت اطلاع بیشتر اینجا را کلیک کنید

   
 

 

توپوگرافی قرنيه

 

 

توپوگرافی به معنای بررسی پستی‌ها و بلندی‌های یک سطح می‌باشد . توپوگرافی قرنیه٬ یک نوع تصویربرداری سطح قرنیه است تا بتوان نرمال بودن یا نامنظمی سطح قرنیه را بررسی کرد . این وسیله٬ به خصوص برای تشخیص کراتوکونوس (قوز قرنیه) بکار گرفته می‌شود .

ازآن جا كه عدم مبتلا بودن به قوزقرنيه ، یکی از شروط انجام لیزیک مي باشد ، انجام توپوگرافي برای کلیه بیمارانی که جهت انجام لیزر چشم (لیزیک یا PRK) مراجعه می کنند ، ضرورت دارد تا بتوان بیمارانی را که دارای قوز قرنیه هستند جداسازی کرد و از انجام عمل به روی چشم آنها خودداری نمود .

دستگاه توپوگرافی پس از اندازه‌گیری پستی و بلندی‌های سطح قرنیه از طریق محاسبات دقیق ریاضی و اپتیکی٬ شکل قرنیه را بصورت یک نقشه رنگی مجسم می‌کند و با نگاه یه این نقشه و پارامترهای آن٬ پزشک قادر خواهد بود کسانی را که مبتلا یا مشکوک به قوز قرنیه هستند٬ جداسازی کند . در این نقشه نقاط برجسته با رنگ‌های گرم (قرمز٬ زرد٬ ...) و نقاط فرو رفته با رنگ‌های سرد (آبی٬ ...) نشان داده می‌شوند . در قوز قرنیه یک منطقه برجسته غیرطبیعی در قرنیه دیده می‌شود .

در کلینیک پارسیان برای بررسی‌های قبل از عمل از چند دستگاه پیشرفته استفاده می‌شود که می‌توان از :

Tomeyپنتاکم (PentacamHRi-traceو Orbscan نام برد.
وجود این دستگاه ها به ما اجازه می دهد تا قرنیه بیمار را قبل از عمل به دقت بررسی نمائیم .

 

- دستگاه توپوگرافي پنتاكم

همانگونه که گفته شد يكي از مراحل مهم تشخيصي قبل از اعمال ليزيك ، بررسي و ضعيت قرنيه توسط دستگاه توپوگرافي مي باشد . به طوري كه عمل ليزيك بدون انجام توپوگرافي مجاز نمي باشد . توپوگرافي ، كميت و كيفيت سطح و عمق قرنيه را بررسي كرده و آن را به صورت نقشه هاي رنگي جالبي در معرض ديد ما قرار مي دهد و با بررسي اين نقشه ها جراح مي تواند قضاوت كند كه آيا عمل ليزيك براي چشم مناسب است و اگر چنين نيست درمانهاي جايگزين كدامند .

توپوگرافي ها انواع و اقسام مختلفي دارند و توسط شركت هاي مختلف عرضه مي شوند .يكي از اين دستگاهها " اورب اسكن " ( Orbscan ) نام دارد كه براي سال هاي متمادي به عنوان تكنولوژي تشخيصي برتر مورد استفاده قرار گرفته است و ما نيز در كلينيك پارسيان ظرف چند سال گذشته از آن استفاده مي كرديم . ولي اخيرا تكنولوژي برتري معرفي گرديده است كه به آن پنتاكم (Pentacam) گفته مي شود. دستگاه پنتاکم یک توپوگرافی بسیار پیشرفته می‌باشد که علاوه بر سطح٬ جلوی قرنیه٬ سطح خلفی و عمق آنرا نیز بررسی می‌کند . دوربین‌های تعبیه شده در این دستگاه از تکنولوژی پیشرفته استفاده نموده و بسیار دقیق عمل می‌کنند . با این دستگاه علاوه بر توپوگرافی٬ می‌توان ضخامت قرنیه را در نقاط متعدد اندازه گیری کرد . همچنین عمق اتاق قدامی در مناطق مختلف اندازه گیری می‌شود . پنتاكم از يك شيوه پيشرفته تصوير برداري به نام Sheimpflugاستفاده مي كند و تصاويرگرفته شده توسط اين سيستم دقيق تر و واضح تر از سيستم هاي قبل هستند علاوه بر اين ، پنتاكم قادر است پارامترهاي فراواني را از سطح و عمق قرنيه اندازه گيري كند كه توپوگرافي هاي معمولي قادر به انجام آنها نيستند .كلينيك پارسيان همزمان با مراكز پيشرفته دنيا مجهز به دستگاه پنتاكم گرديد و ما اولین مركز در سطح استان و جزء اولینها در كشور هستيم كه جهت انجام توپوگرافي از دستگاه پيشرفته پنتاكم استفاده مي كنيم . استفاده از اين دستگاه ، ضريب اطمينان را جهت عمل ليزيك افزايش مي دهد .


   
 

 ساير دستگاهها و امکانات:

  ما علاوه بر دستگاههاي ليزر قرنيه و توپوگرافي ، در زمينه هاي شبكيه و ساير رشته هاي چشم پزشكي داراي امكانات ويژه اي هستيم كه بعضي از آنها به قرار     زير مي باشد :

  • آنژيوگرافي ديجيتالي پيشرفته شبكيه و ICG براي تشخيص ضايعات عروق شبكيه
  •  عكسبرداري پيشرفته شبكيه OCT براي تشخيص دقيق انواع ضايعات شبكيه
  •  ليزرمولتی کالر شبكيه براي بيماران ديابتي و ساير بيماران شبكيه

   امروزه ليزر در درمان بيماري هاي شبكيه نقش عمده اي دارد . بسياري از بيماري هاي شبكيه كه منشا عروقي دارند با ليزر قابل درمان هستند . يكي از مهمترين اين بيماري ها ديابت است . ديابت با ايجاد عروق جديد غيرطبيعي در داخل چشم و بر روي شبكيه باعث خونريزي ، تخريب شبكيه و نهايتا نابينايي مي شود .از ليزر براي سوزاندن و از بين بردن اين عروق استفاده مي شود .هم چنين از ليزر براي درمان سوراخ هاي شبكيه استفاده مي شود تا از جداشدگي شبكيه جلوگيري به عمل آيد

 

 

 

  •  ميدان بينايي ( پريمتري ) از نوع هامفري ، آخرين پديده براي تشخيص زودرس بيماراني كگلوكوم ( آب سياه ) دارند.
  • دستگاه اسپكولار ميكروسكوپ

 از اين دستگاه جهت شمارش سلول هاي آندوتليال قرنيه استفاده مي شود . اطلاع از وضعيت اين سلول ها جهت انجام هر گونه عمل جراحي داخل چشمي مفيد و گاهي ضروري است . كلينيك پارسيان تنها مركز استان مي باشد كه داراي اين دستگاه است   
 

 كراس لينكينگ ( CCL يا CXL يا  UVX)

اين تكنيك ، يك درمان جديد براي كساني است كه مبتلا به قوزقرنيه ( كراتوكونوس ) هستند . در اين روش از اشعه UV براي تحكيم و ثبات قرنيه استفاده مي شود . همزمان نيز داروي ريبوفلاوين در چشم چكانده مي شود . اشعه UV باعث افزايش تعداد باندها يا ارتباطات لايه هاي كلاژن قرنيه شده و اين لايه ها تقويت مي شوند . البته هدف از اين عمل ، پيشگيري از پيشرفت قوز قرنيه و جلوگيري از كاهش بيشتر بينايي در اين افراد مي باشد و بيماري را كاملا از بين نمي برد .

جهت اطلاع بيشتر  اينجا را كليك كنيد .

 ليزر گلوگوم ( آب سياه )

 گلوكوم به معني افزايش فشار داخل چشم مي باشد و با تخريب عصب بينايي ، باعث كاهش ديد و در صورت عدم درمان باعث نا بينايي مي شود .

از اشعه ليزر به دو منظور استفاده مي شود : كاهش ترشح زلاليه. و افزايش خروج زلاليه.  از چشم ، اين دو مكانيزم باعث كاهش فشار چشم مي شوند . براي درمان گلوكوم از ليزر با طول موج و رنگ هاي مختلف استفاده مي شود مانند ليزر آرگون ، ليزر ديد و ليزر ياگ .

 پكي متري

پكي متري به معناي اندازه گيري ضخامت قرنيه مي باشد . ضخامت قرنيه توسط دستگاه هاي توپوگرافي پنتاكم و اورب اسكن و يا توسط دستگاه اولتراسوند اندازه گيري مي شود . اطلاع از ضخامت قرنيه قبل از اعمال ليزيك ضرورت دارد ، چرا كه قرنيه نازك براي اين اعمال محدوديت ايجاد مي كند .


اسپكولار ميكروسكوپي

از اين وسيله براي بررسي سلول هاي سطح خلفي قرنيه ( آندوتليوم ) استفاده مي شود . سلامت اين سلول ها ، نقش عمده اي در سلامت و شفافيت قرنيه دارد . قبل از انجام اعمال داخل چشمي مانند لنزهاي داخل چشمي يا عمل آب مرواريد ، بايستي از سلامت اين لايه قرنيه اطمينان حاصل كرد .

ابرومتري

از اين دستگاه براي اندازه گيري اعوجاجات و اختلافات اپتيكي كل چشم استفاده مي شود . اگرچه توپوگرافي وسيله مناسبي براي تشخيص اختلالات و نامنظمي هاي قرنيه مي باشد ، اين دستگاه قادر به اندازه گيري اختلالات اپتيكي كه از ساير سطوح چشم منشا مي گيرد ، نمي باشد .

نوري كه وارد چشم مي شود براي اين كه يتواند تصوير واضح و ايده آلي در چشم ايجاد كند ، بايستي كليه محيط اپتيكي چشم از جمله قرنيه ، عدسي و زجاجيه ، سالم و منظم باشند و داراي حداقل اعوجاج (Aberration) باشند .

در سيستم Aberrometry يك دسته شعاع منظم نور ليزري به چشم تابانده مي شود . اين شعا ع ها وارد چشم شده و به شبكيه برخورد كرده و از چشم خارج مي شوند . اندازه گيري نظم خروج اين اشعه ها از چشم ، نشانگر وضعيت اپتيكي چشم است و در صورتي كه خروج اين شعا ع ها از چشم به صورت منظم و يكنواخت باشد ، نشان دهنده عدم وجود اعوجاجات در سيستم اپتيكي چشم است. انجام Aberrometry براي همه بيماراني كه كانديداي اعمال ليزيك هستند ، ضرورت ندارد ولي ما در اكثر بيماران جهت اطمينان بيشتر ،‌ اين آزمايش را انجام مي دهيم و نوع عمل را بر اساس آن تعيين مي كنيم .

 بيومتري

 از اين آزمايش جهت تعيين شماره لنز داخل چشمي قبل از عمل آب مرواريد ،‌استفاده مي شود .اين دستگاه با اندازه گيري طول كره چشم ، انحناي قرنيه و عمق اتاق قدامي و به كارگيري فرمول هاي پيشرفته رياضي ، شماره چشم تعيين مي كند .

 پريمتري

 يكي از وسيله هاي عمده تشخيصي گلوكوم ( آب سياه ) و پيشرفت آن ، پريمتري يا  اندازه گيري ميدان بينايي است . در گلوكوم ، قبل از اين كه ديد بيمار كاهش پيدا كند ، ميدان بينايي او دچار اختلال مي شود و اين ميدان تنگ تر و تنگ تر مي شود . در مراحل ابتدائي ، بيمار قادر به تشخيص اين اختلال نمي باشد ولي دستگاه پريمتري قادر است اين عارضه را در مراحل اوليه تشخيص دهد .

آنژيوگرافي ديجيتال شبكيه

 از آنژيوگرافي جهت بررسي ضايعات عروق شبكيه استفاده مي شود . در اين روش ، پس از تزريق يك  مايع مخصوص (فلورسين) ،از عروق شبكيه عكسبرداري مي شود . اين ماده باعث مي شود جزئيات عروق به خوبي مشخص شود . البته ساير ضايعات شبكيه نيز مي تواند به صورت غيرمسقيم بررسي شود . اين وسيله جهت بررسي عوارض ناشي از ديابت در چشم ، نقش اساسي دارد .

OCT

 يك تصوير برداري دقيق از لايه هاي شبكيه مي باشد . در اين شيوه نياز به تزريق نيست . نور  مخصوصي به چشم تابانده شده و پس از برخورد به شبكيه به لايه هاي آن نفوذ مي كند و تصوير دقيق ، شبيه به يك برش آناتوميك از شبكيه به دست مي دهد . انجام OCT يا آنژيوگرافي هر كدام جايگاه و ارزش خود را دارد . پزشك بر حسب تشخيص احتمالي ، هر كدام را سفارش مي دهد .

از OCT در بررسي بيماري گلوكوم ( آب سياه ) نيز استفاده مي كنند . OCT مي تواند آسيب هاي عصبي داخل چشم را كه توسط بيماري گلوكوم ايجاد مي شوند ، در مراحل اوليه تشخيص دهد .

UBM

 در اين روش با استفاده از سونوگرافي با فركانس بسيار با لا ، لايه هاي جلوي چشم و مايعات آن نشان داده مي شود .

 

دستگاه پنتاكم

 


 دستگاه آنژيوگرافي

 


دستگاه اورب اسكن

 


دستگاه آي تريس

 دستگاه تامي

 

دستگاه اسپكولار

 


دستگاه تكنولاس

 


دستگاه ليزر شبكيه

 

دستگاه  کراس لينکينگ

 

دستگاه فمتوكاتاراكت

 

دستگاه  لیزر اگزایمر پیشرفته

دستگاه oct شبکیه

 
Copyright (c) 1399/08/04 persianeyeclinic.com
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا